Менше ніж за два місяці в Україні відбудеться Національний день молитви - у нашій країні ця подія буде вчетверте. А чи знаєте ви, що в Америці День молитви був заснований ще у 1952 році? Він був ініційований резолюцією Конгресу Сполучених Штатів, яку підписав президент Гарі Труменом. Ця щорічна подія проходить першого четверга травня. Організатори запрошують американців, незалежно від конфесії, збиратися разом і молитися так, як наказує їх віра.

Національний день молитви в США був встановлений як день, в який людям слід «звернутися до Бога в молитві і медитації». Щороку президент підписує відповідну прокламацію, заохочуючи американців молитися цього дня.

Сучасний закон, що формалізує щорічне святкування Дня молитви, як ми вже казали, вступив у силу в 1952 році, хоча сама ідея такого дня виникла набагато раніше. Вона була запропонована Джорджем Вашингтоном, першим президентом США.
У цей день американці різних віросповідань звертаються до Бога в молитві за Сполучені Штати. У колективних молитвах беруть участь християни різних деномінацій (зокрема, католики і баптисти), сикхи, мусульмани, іудеї, індуси. Крім колективних молитов, цього дня влаштовують урочисті обіди та музичні вистави, присвячені молитві за націю.

Ставлення до цього свята неоднозначне; так, фонд «Свобода від релігії» (The Freedom From Religion Foundation, FFRF) подавав судовий позов, вимагаючи визнати Національний день молитви неконституційним, проте не домігся успіху.

Минулого року в США відбувся 67-й Національний день молитви. Він був зосереджений на молитві про єдність у церкві, в сім'ї і в країні. Молитва пройшла і в Білому домі.
«Відзначаючи Національний день молитви у 2018 році в Білому домі, ми пам'ятаємо, що американський народ вірить в молитву. Завжди вірив. Молитва - це нить, яка проходить через кожну епоху історії Америки », - заявив віце-президент США Майк Пенс.
Президент США Дональд Трамп зазначив, що американці зібралися разом, аби висловити подяку за численні благословення і визнати потребу в божественній мудрості, керівництві і захисті.
«Молитва, за допомогою якої ми засвідчуємо нашу залежність від Бога, довгий час була основою нашого прагнення до свободи, миру, єдності і процвітання. Молитва підтримує нас і приносить нам розраду, надію, мир і силу. Тому ми повинні берегти наші духовні основи і підтримувати нашу спадщину віри», - сказав в офіційній заяві президент США Дональд Трамп.
Підкреслювали важливість всенаціональною молитви й інші президенти Штатів. Так, Джордж Буш за часів свого президентства, відзначав, що «з самого заснування американці завжди зверталися до молитви, щоб знайти натхнення, силу і керівництво».
Особливе ставлення до молитви в Америці спостерігається після трагедії 11 вересня. Мільйони американців молилися за спокій під час печалі, за розуміння під час обурення і захист під час невизначеності.
«Ми всі бачили Божу вірність нашій країні, - звернувся до свого народу Джордж Буш. - Ніхто з нас не побажав би нікому того, що сталося 11 вересня. І все ж трагедія і печаль принесли мудрість, мужність і щедрість. Незважаючи на терор, молитва дає американцям надію і силу для подальшого шляху... Ми пам'ятаємо тих, хто зазнає страждань і зустрічається з труднощами. Ми молимося за мир у всьому світі. Я прошу американців молитися за Божий захист, висловити подяку за наші благословення і шукати морального і духовного оновлення».

Ми ж, українці, продовжуємо готуватися до Національного дня молитви за Україну, який відбудеться 8 червня 2019 року. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до цієї події і підтримати один одного в молитві єдності.